• kontakt@spacegallery.com.pl

ul. Strzegomska 46, Wrocław

802 564 458

Gdzie wybrać się na tanie azjatyckie wakacje

Gdzie wybrać się na tanie azjatyckie wakacje

Zagraniczne wyjazdy zwykle są uważane za drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Jednak Azja to kraj sprzyjający turystom o mniej zasobnym portfelu, warto pamiętać, że koszty życia są tam niższe niż w krajach europejskich, co pozwala obniżyć także cenę wakacji. Czasem korzystniejsze może okazać się odwiedzanie lokalnych restauracji czy wybranie hostelu spoza folderu biura podróży. Mniej komfortowe warunki na pewno zrekompensują widoki i kontakt z egzotyczną kulturą.

Tania podroż
Jeżeli wybieramy się do Azji, wybór samolotu jest niemal koniecznością – inne środki transportu znacznie wydłużyłyby podróż i uczyniły ją niekomfortową. Obawa o cenę biletów lotniczych niekoniecznie musi być uzasadniona – jeśli dostatecznie wcześnie zaplanujemy podróż i będziemy chcieli zakupić bilet, bardzo możliwe, że uda nam się znaleźć interesującą promocję. Podróż do Azji może kosztować od 1500 do 4000 złotych w obie strony. Wiele zależy od wybranego terminu oraz przewoźnika.

Codzienne wydatki
Chcąc przeżyć niezapomniane wakacje, nie wydając równocześnie majątku, powinniśmy zdecydować się na jeden z trzech krajów: Filipiny, Tajlandię lub Indie. Są one najbardziej atrakcyjne cenowo – zarówno jeśli chodzi o możliwość znalezienia taniego noclegu, jak również wyżywienie.
Za miejsce noclegowe na Filipinach zapłacimy od 10 do 50 złotych za dwie osoby. Podobna stawka obowiązuje w Tajlandii oraz Indiach i jeśli nie mamy wysokich wymagań, na pewno będziemy zadowoleni z oszczędności. Na jedzenie na Filipinach musimy wydać około 20-30 złotych dziennie, nieco taniej będzie w Tajlandii ok. 10-20 złotych, a ceny posiłków w Indiach zaczynają się już od kilku złotych, co pozwoli na jeszcze większe oszczędności.
Aby zobaczyć jak najwięcej, warto przemieszczać się po wybranym kraju, co nie będzie generowało dużych kosztów, a uczyni wyjazd ciekawszym. Na pewno zaskoczą nas ceny taksówek w filipińskich miastach, które czynią ten sposób transportu bardzo atrakcyjnym. Ponieważ Filipiny składają się z tysięcy wysp, konieczne będzie także skorzystanie z promu. W Indiach najlepiej poruszać się autobusami i pociągami – jest to dość spory kraj i aby zobaczyć jego największe atrakcje, trzeba nieraz przebyć kilkanaście kilometrów. Cena biletu w zależności od trasy może wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych i jest to koszt, który warto uwzględnić w swoim budżecie.

Udostępnij:

Zobacz