• kontakt@spacegallery.com.pl

ul. Strzegomska 46, Wrocław

802 564 458

Wakacje bez dzieci – to możliwe!

Wakacje bez dzieci – to możliwe!

Rodzice na co dzień mający pod swoją opieką małe dzieci wiedzą jak wielkie cierpliwości wymaga ich wychowanie. Najmłodsi skutecznie skupiają na sobie uwagę głośnym zachowaniem i chęcią zabawy. Tymczasem wakacje są dla wielu osób jedynym okresem, gdy mogą odpocząć od hałasu i ciągłego ruchu – aby zapewnić sobie jak najbardziej komfortowe warunki, chętnie wybierają hotele, w których nie goszczą rodziny z małymi dziećmi.

Nowa oferta na rynku usług turystycznych
Hotele wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów starają się zapewnić im optymalne warunki do niezakłóconego wypoczynku. W tym celu profilują swoją ofertę, rozbudowując ją o atrakcje dla rodzin z dziećmi, lub wręcz przeciwnie – ustalają granicę wieku dla swoich gości na 16 lub 18 lat. Hotele tylko dla dorosłych powstały już w Egipcie, Hiszpanii, Turcji, Grecji, Tunezji oraz na Chorwacji. Pozwala to osobom pragnącym spokoju na swobodny wybór kierunku wakacyjnej podróży. Coraz więcej hoteli uwzględnia tego rodzaju oczekiwania i nawet jeśli nie decydują się całkowicie zamknąć ośrodka dla najmłodszych, to wydzielają osobne strefy.

Popularność hoteli dla dorosłych
Nowa oferta hoteli została zauważona przez biura podróży, co spotkało się z kolei z dużym zainteresowaniem ich klientów. Z roku na rok odnotowuje się coraz więcej sprzedanych noclegów. W przypadku najpopularniejszych wakacyjnych lokalizacji, takich jak Chorwacja czy Hiszpania, wczasy wyprzedają się od ręki. Także miejsca, gdzie ruch turystyczny nie jest jeszcze tak intensywny, właściciele ośrodków dostrzegają nowe trendy na rynku i coraz częściej rezygnują z ofert rodzinnych – tak dzieje się na przykład na Małych Antylach czy na Jamajce.
Wakacje w hotelach bez dzieci wybierają najczęściej single oraz młodzi małżonkowie będący w podróży poślubnej. Obiekty te gwarantują przede wszystkim większą prywatność, ciszę i spokój. Najczęściej są to miasta o wysokim standardzie – cztero lub pięciogwiazdkowe, które klientom oferują szeroki wachlarz dodatkowych usług, co czyni ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną. Usługi wellness i spa, zajęcia sportowe czy kursy kulinarne gwarantują, że goście nie będą się nudzić, zamiast tego zrelaksują się w sposób, który najbardziej im odpowiada.
Rozważając wybór hotelu bez dzieci, trzeba przygotować się na dość wysoką cenę za nocleg. Są to obiekty o dobrym standardzie i atrakcyjnej lokalizacji, a duże zapotrzebowanie na spokojny wypoczynek winduje cenę.

Udostępnij:

Zobacz