• kontakt@spacegallery.com.pl

ul. Strzegomska 46, Wrocław

802 564 458

Wakacje z rodziną – o czym należy koniecznie pamiętać

Wakacje z rodziną – o czym należy koniecznie pamiętać

Rodziny z dziećmi coraz częściej decydują się na zagraniczne wakacje. Ich organizacja może być jednak nieco trudniejsza niż w przypadku poruszania się po kraju. Dłuższa podróż, brak dostępności niektórych produktów oraz ilość akcesoriów potrzebna w przypadku małego dziecka mogą zniechęcać do rodzinnych wyjazdów. Dobre zaplanowanie i przygotowanie wakacji może jednak sprawić, że każdy członek rodziny będzie zadowolony z urlopu.

Miejsce na wakacje z dziećmi
Najmłodsi nieco inaczej reagują na gorący klimat, który kojarzy się z wakacyjnym wypoczynkiem. Wybierając czas i miejsce musimy więc wziąć pod uwagę potrzeby dzieci. Temperatura powinna wynosić maksymalnie około 25-30 stopni, dodatkowo słońce nie może być zbyt ostre – pozwoli to uniknąć poparzeń, uczucia zmęczenia i udaru słonecznego. Warto sprawdzić, jakie warunki panują w miejscu, gdzie planujemy spędzić wakacje i realnie ocenić, czy są one korzystne dla dziecka.
Wybór lokalizacji pociąga za sobą konieczność rezerwacji miejsca noclegowego. Wiele hoteli przewiduje korzystne ceny dla rodzin z małymi dziećmi, warto więc porównać oferty. Ponadto pokoje powinny umożliwiać swobodne ustawienie dziecięcego łóżeczka. Jeśli wybierzemy miejsce o wyższym standardzie bardzo prawdopodobne jest, że jego właściciele przewidzieli atrakcje dla najmłodszych – mały basen, plac lub salę zabaw. Rodzice chcący zyskać nieco czasu dla siebie podczas wyboru hotelu powinni zwrócić uwagę na możliwość animacji czasu wolnego dla swoich pociech. Dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach pod okiem profesjonalistów i na pewno nie odczują braku rodziców.
Planując pobyt, warto zapytać o menu hotelowej restauracji i uwzględnienie w nim potraw dla dzieci. Na czas podróży, a także później, musimy pamiętać, by zawsze mieć ze sobą wodę – w czasie upałów dzieci potrzebują jej o wiele więcej niż na co dzień.

Bagaż na rodzinne wakacje
Z pewnością walizki mieszczące rzeczy dla całej rodziny nie będą lekkie. Oprócz ubrań dostosowanych do warunków atmosferycznych na pewno nie może w nich zabraknąć nakrycia głowy i ciemnych okularów, które ochronią przed słońcem – przydadzą się dorosłym, a w przypadku dzieci są absolutnie niezbędne. Dodatkowym zabezpieczeniem powinien być krem w wysokim filtrem.
Jeżeli na wakacje zabieramy bardzo małe dziecko, nie da się uniknąć spakowania zestawu do przewijania, pieluch oraz kremu i pudru przeciwko oparzeniom.

Udostępnij:

Zobacz