Skuteczne przygotowania do matury z języka angielskiego

Od czego zacząć przygotowania?

Najistotniejszą kwestia jest wyznaczenie sobie odpowiednich celów. Powinieneś sprawdzić poziom swojej dotychczasowej wiedzy z języka angielskiego. To pomoże podjąć Ci decyzję na jaki poziom matury się zdecydować- rozszerzony czy podstawowy. Kolejnym krokiem jest wyznaczenie sobie terminu, do którego opanujesz określony przedział wiedzy z tej dziedziny. Na początku dobrze jest skupić się na zdobywaniu nowej wiedzy, natomiast ostatnie dwa lub trzy miesiące przed testem, poświęcić na powtórki materiału. Aby nie pogubić się w treściach, które zamierzasz przyswoić, warto zakupić repetytorium do nauki angielskiego matura. Stanowi ono bazę wiedzy dla każdego maturzysty. Posiada całość materiałów, które każdy uczeń musi posiąść. Dodatkowo jest podzielone na dwa poziomy, podstawowy oraz rozszerzony. To sprawia, że każdy może wybrać zadania adekwatne do swojego poziomu

Jak korzystać z kompendium?

Najlepiej podążać krok za krokiem za propozycją autora. Podręcznik ten jest podzielony na kilka części, co ułatwia korzystanie z niego. Taka przejrzysta organizacja książki, powoduje, że uczeń w każdej chwili może korzystać z dogodnej w danym momencie wiedzy. Repetytorium składa się na materiały powtórzeniowe, zdania maturalne do samodzielnego rozwiązywania, bogatą cześć teoretyczną. Zawiera ona gramatykę a także ortografię, nie brakuje również tablic z odmianą czasowników nieregularnych. Dodatkowo do podręcznika został dołączony klucz odpowiedzi do zadań. Dzięki temu, każdy uczeń, może samodzielnie weryfikować swoje postępy w nauce.

Jak zorganizować swój czas aby odnieść sukces?

Zacznij od 2-3 godzin dziennie. Nie jest to zbyt długi przedział czasu, pozwoli Ci ona na przyzwyczajenie się do takiego trybu pracy. Początkowo warto skupić się na poznawaniu nowych słów. Zarówno jak się je pisze, jak i czyta. Następnie dobrze jest przejść do regularnego słuchania rozmów w języku angielskim, co pozwoli Ci lepiej rozumieć ten język. Ostania część powinna być poświęcona na przygotowania do testu ustnego.