• kontakt@spacegallery.com.pl

ul. Strzegomska 46, Wrocław

802 564 458

Bangkok – miasto dla żądnych wrażeń

Bangkok – miasto dla żądnych wrażeń

Stolica Tajlandii staje się często celem turystycznych wyjazdów. Znajdują się tam zarówno ciekawe obiekty architektoniczne, jak również wiele hoteli, restauracji i klubów, stanowiących atrakcyjne zaplecze dla turystów. Miasto łączy w sobie wielokulturową historię, a jednocześnie stara się nadążyć za rosnącymi oczekiwaniami gości. Z pewnością osoby aktywne w Bangkoku nie będą się nudzić.

Nocne życie miasta
Każdy przybywający do Bangkoku potrzebuje miejsca noclegowego i możliwości odwiedzenia baru lub restauracji. W tym celu warto wybrać się na przykład na ulicę Khao San Road znajdującą się w centrum stolicy Tajlandii. Niegdyś była ona główną ulicą handlową, obecnie dominują na niej tanie noclegownie, knajpki z tajskimi potrawami oraz agencje turystyczne. Powoduje to, że do późnych godzin nocnych Khao San Road tętni życiem. Turyści mogą korzystać z oferty dyskotek, klubów, nawet uliczne stragany są czynne do późnych godzin nocnych. Nieco mniejsze tłumy spotkamy na równoległej Soi Rambuttri. Warto skręcić w tę uliczkę poszukując niedrogiego hoteliku lub kameralnej restauracyjki.
Nocne spacery po Bangkoku dostarczą na pewno wiele rozrywki, ale trzeba także zachować ostrożność. Jeśli przypadkiem trafimy do takich dzielnic jak Patpong, Nana Plaza czy Soi Cowboy, możemy się spodziewać, że zamiast do tajskiej restauracji zostaniemy zaproszeni do nocnego klubu z usługami erotycznymi.

Wielokulturowe dzielnice
Bangkok łączy różne kultury, co widać w dzielnicach etnicznych: Chinatown, Little India, Little Japan oraz Soi Arab. Dla turystów jest to okazja do spróbowania rozmaitych dań i zdobycia pamiątek charakterystycznych dla różnych części Azji. W dzielnicy chińskiej warto zaopatrzyć się w tkaniny, herbatę, przyprawy i zioła typowe dla Dalekiego Wschodu. Turyści szczególnie tłumnie odwiedzają to miejsce w trakcie obchodów chińskiego Nowego Roku, kiedy organizowane są tradycyjne uroczystości. W Chinatown znajduje się również Świątynia Złotego Buddy z imponującym czterometrowym posągiem wykonanym ze złota.
Z wizyty w Little India czy Soi Arab szczególnie zadowoleni będą wielbiciele orientalnych przysmaków. Wiele restauracji serwuje typowe indyjskie czy bliskowschodnie potrawy, w lokalach dzielnicy arabskiej można dodatkowo spróbować zapalić sziszę. Nie zabraknie też okazji do zakupu oryginalnych pamiątek – szczególnie tych praktycznych, jak tkaniny i przyprawy.
 

Udostępnij:

Zobacz