• kontakt@spacegallery.com.pl

ul. Strzegomska 46, Wrocław

802 564 458

Najpiękniejsze świątynie Bangkoku

Najpiękniejsze świątynie Bangkoku

Bangkok z pewnością wart jest odwiedzenia – stolica Tajlandii oferuje turystom przeróżne atrakcje; wśród nich są zarówno lokalne bazary i restauracje, jak również świątynie. Miejsca kultu zachwycają bogactwem, architekturą i ornamentyką. Spotkanie z kulturą Tajlandii może być nie tylko gwarancją niezwykłych doznań estetycznych, ale także duchowego wyciszenia.

Wat Suthat
Świątynia uważana jest za jedną z najbardziej imponujących w Bangkoku. Należy także do najstarszych budowli sakralnych w stolicy Tajlandii. Dzięki temu, że odrestaurowano ścienne malowidła możemy podziwiać wielobarwne wnętrze, w którym znajdują się kamienna rzeźby oraz kilka posągów Buddy. Przed wejściem do świątyni stoi bardzo charakterystyczny obiekt nazywany Wielką Huśtawką. Wybudowany w 1784 roku stanowił istotną część bramińskiej ceremonii Tri-Yampawai.

Wat Arun
Nazywany niekiedy Świątynią Świtu budynek stanowi jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów na mapie Bangkoku. Pochodzi z XVII wieku i została wykonana w stylu khmerskim. Swoją wizualną atrakcyjność świątynia zawdzięcza oryginalnemu kształtowi oraz ornamentyce – zewnętrzną fasadę wykańcza kolorowa ceramika o kwiatowym motywie. Budowla składa się z pięciu wież, z których najwyższa ma aż 104 metry, dodatkowo została otoczona tarasami, dzięki którym można podziwiać wspaniałą panoramę Bangkoku. Usytuowanie na zachodni brzegu rzeki Menam sprawia, że także widok z daleka na Wat Arun prezentuje się imponująco.

Wat Pho
Świątynia znana także pod nazwą Świątyni Leżącego Buddy znajduje się niedaleko kompleksu Wielkiego Pałacu, co zapewnia turystom ciekawą wycieczkę, która zajmie cały dzień. Świątynie Wat Pho jest bardzo charakterystyczna, bowiem niemal w całości wypełnia ją posąg leżącego Buddy. Jest to zaskoczeniem dla patrzących, rozmiary figury to bowiem 46 m długości i 15 m wysokość i trudno objąć ją obiektywem aparatu. Budda został przedstawiony w momencie osiągania nirwany, czyli stanu, do którego poprzez medytację dążą wszyscy jego wyznawcy. Nietypowy układ posągu sprawił, że bardzo charakterystycznym elementem stają się stopy, które udekorowano masą perłową tworzącą ornamenty.
Odwiedzając Wat Pho, można także odwiedzić znajdujące się w świątyni Kolegium Medycyny Tradycyjnej. Turyści mogą skorzystać z masażu, ale również zapisać się na kilkudniowy kurs.

Udostępnij:

Zobacz