• kontakt@spacegallery.com.pl

ul. Strzegomska 46, Wrocław

802 564 458

Tajlandia – co warto polecić, część 1

Tajlandia – co warto polecić, część 1

Zagraniczne wakacje to okazja do odpoczynku, poznania nowej kultury i zobaczenia najbardziej charakterystycznych zabytków. Wybierając kierunek podróży, wiele osób szuka informacja o najbardziej rozpoznawalnych i atrakcyjnych miejscach – w Tajlandii na pewno ich nie zabranie. Wśród często wybieranych przez turystów interesujących lokalizacji znajdują się miejsca o różnym charakterze, co pozwoli spędzać czas tak, jak najbardziej lubimy.

1. Zabytki
W kraju wielu imponujących świątyń trudno wskazać jedną, która robi największe wrażenie. Część turystów z pewnością doceniłoby Wielki Pałac Królewski w Bangkoku za jego przepych i urzekającą architekturę. Spacer po kompleksie budynków potrafi zająć sporo czasu, ale jest obowiązkowym punktem wycieczek do stolicy Tajlandii. Atrakcyjność budowli sprawia jednak, że nieustannie jest oblegany przez tłumy turystów, co czyni zwiedzanie mniej przyjemnym. Osoby, które chcą poznać atrakcje Tajlandii w nieco bardziej kameralnej atmosferze powinny wybrać się do Parku Historycznego w Sukhothai. Jest to kompleks świątynny, po którym turyści poruszają się na rowerach i mogą swobodnie odpoczywać w trakcie zwiedzania, co czyni wycieczkę dłuższą i sprzyjającą kontemplacji otoczenia.

2. Plaże
Wakacje w Tajlandii nie mogłyby się obejść bez przynajmniej jednego dnia odpoczynku spędzonego w całości na plaży. Palmy, ciepłe morze i gwarantowana pogoda sprawiają, że wielu turystów wybiera właśnie ten wakacyjny kierunek, by całkowicie poświęcić się relaksowi i kąpielom słonecznym, o jakie byłoby trudno w naszym klimacie. Wśród obleganych plaż można znaleźć miejsca, gdzie ludzi jest o wiele mniej, a widoki i turystyczne zaplecze uprzyjemnią urlop. Jedną z nich jest Coral Beach na Koh Phangan.

3. Zorganizowane wycieczki
Turystyka jest niezwykle istotną gałęzią tajlandzkiej gospodarki, nie dziwi więc fakt, że w każdym turystycznym mieście powstają biura, organizujące jedno lub kilkudniowe wycieczki. W ten sposób możemy urozmaicić wypoczynek dzięki profesjonalne przygotowanej usłudze, która oszczędzi nam organizacyjnych dylematów. Wśród szerokiego wachlarza ofert każdy turysta ma szansę znaleźć coś dla siebie: rejs łódką, snorkeling, wyprawa na quadach, spływ tratwą lub trekking to tylko niektóre propozycje. Wycieczki są organizowane w taki sposób, by jak najlepiej zaprezentować potencjał danego regionu. Dla osób chcących aktywnie spędzić czas jest to niemal punkt obowiązkowy wakacji.

Udostępnij:

Zobacz