• kontakt@spacegallery.com.pl

ul. Strzegomska 46, Wrocław

802 564 458

Tajlandia – co warto polecić, część 2

Tajlandia – co warto polecić, część 2

O tym, czy wakacyjny wyjazd będzie udany, przesądza wiele czynników. Decydując się na wyprawę do Tajlandii turyści najczęściej wcześniej zapoznają się z czekającymi ich atrakcjami i wartymi zobaczenia zabytkami. Jednak aby uznać pobyt za udany, musimy także zapewnić sobie komfortowy hotel, znaleźć restaurację ze smacznymi potrawami czy kupić urokliwą pamiątkę. Aby poznać lepiej codzienne życie mieszkańców, można wybrać się także na lokalny bazar czy do klubu odwiedzanego przez miejscowych. Wszystkie te doświadczenia jeszcze długo nie pozwolą nam zapomnieć o wakacjach.

4. Hotele
Turystyka jest bardzo istotna z punktu widzenia gospodarki Tajlandii nie dziwi więc, że zaplecze hotelowe jest dobrze przygotowane i zróżnicowane. Miejsce na nocleg znajdą zarówno osoby, które cenią komfort i poszukują dodatkowych atrakcji, jak również Ci, którzy chcąc zaoszczędzić, korzystając z mniej luksusowego hostelu. Przeglądając oferty biur podróży, łatwo znajdziemy miejsce, które będzie odpowiadało nam pod względem standardu, lokalizacji i dostępności dodatkowych usług. Poszukując bardziej klimatycznego miejsca, warto zdecydować się natomiast na Julie’s Guest House w Chiang Mai.

5. Potrawy
Kuchnia tajska ma na świecie wielu zwolenników i niezależnie, czy się do nich zaliczamy warto spróbować przynajmniej kilku regionalnych potraw. Najpopularniejszym miejscowym daniem, które znajdziemy niemal w każdej restauracji, knajpce, a także na ulicznych straganach jest Pad Thai, czyli smażony makaron z dodatkami. Na uwagę zasługuje także aromatyczne białe curry z mleczkiem kokosowym. Wiele egzotycznych owoców, które są w Tajlandii dostępne na każdym kroku, zachęca także, by spróbować słodkich deserów. Kokosowe placki lub kleisty ryż podawany z mango to faworyci wielu turystów.

6. Zakupy

Oprócz wspomnień i zdjęć z podróży zawsze warto przywieźć drobiazg, który będzie przypominał o egzotycznych wakacjach. Wszędzie tam, gdzie są turyści, nie brakuje także straganów w lokalnymi wyrobami, więc jedynym problemem może być tylko zbyt szeroki wybór. Warto inwestować przede wszystkim w autentyczne lokalne rękodzieło – biżuterię, ręcznie wyplatane torby, obrazy lub figurki. Oryginalne pamiątki i prezenty można znaleźć także na bazarach – na przykład Night Market w Chiang Mai. Przy okazji wizyta tam będzie sporą gratką dla wielbicieli kulinariów i na pewno przywiozą do kraju także tajskie przyprawy i charakterystyczne produkty niespotykane w Polsce.
 

Udostępnij:

Zobacz