• kontakt@spacegallery.com.pl

ul. Strzegomska 46, Wrocław

802 564 458

Tajlandia – miejsce na tanie wakacje?

Tajlandia – miejsce na tanie wakacje?

Koszty życia w Tajlandii uważane są za bardzo niskie, co sprawia, że pobyt tam jest atrakcyjny zarówno jako krótki wakacyjny wyjazd, jak również dłuższa przygoda z egzotycznym krajem. Faktem jest, że przeciętny mieszkaniec Tajlandii nie dysponuje dużymi pieniędzmi w porównaniu z europejskimi zarobkami. Z drugiej strony również tam można znaleźć wielogwiazdkowe hotele i turystyczne oazy, pobyt w których generuje spore koszty.

Codzienne zakupy
W miastach, gdzie spotkamy duże sieci sklepów oraz w miejscowościach, w których ruch turystyczny nie jest nasilony, ceny najpotrzebniejszych artykułów spożywczych nie są wysokie. Z pewnością koszt poszczególnych produktów w przeliczeniu na złotówki będzie dla polskich turystów miłym zaskoczeniem. Jednak sytuacja nie jest jednorodna na terenie całego kraju – przykładowo woda mineralna w Krabi kosztuje 10 bahtów, ale za taką samą butelkę w turystycznym regionie Railay Beach trzeba zapłacić już dwa razy więcej, czyli około 20 bahtów. Różnica ta pokazuje, jak branża turystyczna wpływa na niektóre miejsca w Tajlandii i że życie w nich toczy się nieco innym rytmem.

Jedzenie
Osoby planujące pobyt za granicą zwykle są najbardziej zainteresowane cenami w knajpkach i restauracjach. Trudno wyobrazić sobie wizytę w egotycznym zakątku świata bez spróbowania lokalnych specjałów, które w Polsce są często całkowicie niedostępne. W przypadku Tajlandii najwięcej kulinarnych wrażeń dostarczą nie drogie hotelowe restauracje, ale miejsca, w których na co dzień stołują się mieszkańcy. Odwiedzając lokalne knajpki, możemy także sporo zaoszczędzić, serwowane tam jedzenie w przeliczeniu na złotówki nie będzie drogie.
Na ulicy można kupić na przykład porcję świeżych owoców (20-30 bahtów) lub sok miksowany z lodem, idealny na upalne dni (50 bahtów). Tanie i bardzo popularne lokalne danie to Pat Thai, które można dostać za 50-80 bahtów, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 6-8 złotych.
Najwięcej przyjdzie nam zapłacić za dania kuchni europejskiej serwowane przez restauracje. W tym przypadku ceny są zbliżone do tych, jakie za obiad musimy zapłacić w Polsce. Zwykle najdroższe są restauracje ulokowane tuż przy plaży, gdzie ceny mogą zaczynać się nawet od 300 bahtów za posiłek. W takich miejscach z pewnością warto jednak spróbować ryb, które nie są drogie, ale na pewno świeże.

Udostępnij:

Zobacz