• kontakt@spacegallery.com.pl

ul. Strzegomska 46, Wrocław

802 564 458

Czy warto organizować wyjazdy firmowe?

Czy warto organizować wyjazdy firmowe?

Wraz z rozwojem firm oraz pojawieniem się na polskim rynku międzynarodowych korporacji wzrosło zainteresowanie sposobami na zmotywowanie pracowników, odkrycie ich potencjału i kreatywności. Wspólne wyjazdy mają w tym przypadku niebagatelne znaczenie – pozwalają zintegrować zespół i skłonić go do bardziej wydajnej pracy.
Pod określeniem „wyjazd integracyjny” kryją się różne formy wspólnego spędzania czasu poza firmą. Kierownictwo może zadecydować o kilkudniowej wycieczce rekreacyjnej, wyjeździe o charakterze szkoleniowym lub na przykład wieczornej imprezie w restauracji pod miastem. Określenie celu jest kluczowe dla sposobu organizacji wydarzenia, wyboru miejsca, a także zachowania uczestników.

Co daje wyjazd firmowy
Spotkania poza firmą najczęściej mają na celu zmianę relacji wewnątrz zespołu. Spotkanie na neutralnym gruncie sprzyja rozmowom, które nie będą dotyczyły wyłącznie pracy, a przez to będą skutkowały zacieśnianiem więzi. Zespół, którego członkowie wiedzą o sobie nieco więcej, ma większą szansę na sprawną współpracę. Każdy z pracowników ma swoje mocne i słabe strony, a drużynowe działanie pozwala optymalnie wykorzystać potencjał każdej osoby.
Organizacja firmowego spotkania może być także formą nagrody za osiągnięte wyniki lub ukończenie projektu. Wówczas warto wyjść na przeciw oczekiwaniom pracowników - na przykład w formie ankiety, dzięki której możliwe będzie określenie, co najbardziej interesuje uczestników. Należy pamiętać, że wyjazd odbywa się w ich czasie wolnym, a więc warto zadbać, by nie był wyłącznie niemiłym obowiązkiem.
Wyjazd firmowy oprócz integrowania pracowników może stać się również okazją do wymiany zawodowych doświadczeń. Popołudniowe spotkanie w luźnej atmosferze może zostać poprzedzone szkoleniem, wykładem eksperta czy panelem dyskusyjnym. Decydując się na taką formę wyjazdu firmowego, warto zadbać o odpowiednie proporcje między odpoczynkiem i edukacją. Organizacja imprez firmowych i wyjazdów - pamiętaj, że takie zadanie możesz zlecić również specjalistycznej firmie!

Profesjonalna organizacja
Jeśli decydujemy się na organizację wyjazdu firmowego, chcemy, by przyniósł pozytywne efekty, a nie stał się powodem konfliktów wewnątrz firmy i był niemile wspominamy. Z pomocą przyjdą nam profesjonalne firmy eventowe. Jeśli tylko jasno zdefiniujemy swoje oczekiwania i wybierzemy godnego zaufania organizatora, możemy realnie wpłynąć na poprawę atmosfery w firmie.

Udostępnij:

Zobacz