• kontakt@spacegallery.com.pl

ul. Strzegomska 46, Wrocław

802 564 458

Imprezy integracyjne – skąd bierze się ich zła opinia?

Imprezy integracyjne – skąd bierze się ich zła opinia?

W zależności od firmy kierownictwo stara się stworzyć pracownikom warunki do integracji lub nie ingeruje w relacje wewnątrz zespołu. Każda z tych opcji ma swoich zwolenników i przeciwników. Całkowicie rezygnując z imprez i wyjazdów integracyjnych, firma naraża się na funkcjonowanie w sztywnej atmosferze i brak współpracy pomiędzy nieznającymi się bliżej pracownikami. Z drugiej strony o wyjazdach integracyjnych krążą legendy, z których wynika, że imprezy często wymykają się spod kontroli. Jak znaleźć złoty środek i kształtować dobrą atmosferę w firmie?

Negatywne opinie o imprezach firmowych
W założeniu wyjazdy integracyjne mają służyć poprawie relacji między pracownikami i integracji zespołu. Osoby, które dobrze się znają i potrafią współpracować, mają szansę osiągać lepsze wyniki w pracy. Jednak droga do tworzenia więzi pomiędzy członkami załogi może nie być prosta. Często pojawiają się plotki o zakrapianych imprezach, które wymykają się spod kontroli, a relacji międzyludzkie stają się zbyt swobodne, co jest przyczyną konfliktów. Szczególnie negatywnie opinie pojawiają się odnośnie zabaw organizowanych przez korporacje – duże pieniądze pozwalają na wystawne imprezy z dużą ilością alkoholu, a dodatkowo dają pracownikom złudne poczucie braku ograniczeń. Firmy nie szczędzą jednak środków, traktując wyjazdy integracyjne jako demonstrację ponadprzeciętnych warunków zapewnianych zatrudnionym.
W krążących opowieściach jest być może ziarno prawdy, ale uogólnienia zawsze są krzywdzące. Nie każde spotkanie firmowe musi przerodzić się w alkoholową libację, która pozostawi po sobie wyłącznie niesmak.

Jak zorganizować udaną imprezę integracyjną?
Pomysłów na zorganizowanie imprezy integracyjnej może być bardzo wiele i nie każdy wariant musi wiązać się zabawą zakrapianą alkoholem i dużą swobodą daną pracownikom. Zarówno wieczorne spotkanie, jak również kilkudniowy wyjazd może przebiegać w taki sposób, by uczestnicy mogli lepiej się poznać, a jednocześnie nie mieli czasu na wywołanie kontrowersyjnych ekscesów. Wyjście na kręgle, na mecz lub szkolenie poza firmą nie tylko poprawi atmosferę, ale ma szansę pozytywnie zapisać się w pamięci uczestników. Także podczas dłuższych wyjazdów można zaplanować aktywności, dzięki którym nie będzie czasu na nudę. W zależności od miejsca, w które się wybieramy, można zorganizować kurs surfingu, wspinaczki czy rejs jachtem. Zawsze organizacje takiej imprezy można zalecić profesjonalistom - zobacz sam!

Udostępnij:

Zobacz