• kontakt@spacegallery.com.pl

ul. Strzegomska 46, Wrocław

802 564 458

Tajniki organizacji imprez firmowych

Tajniki organizacji imprez firmowych

Popularność przyjęć i wyjazdów firmowych stale rośnie, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej firm, które profesjonalnie zajmują się ich organizacją. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, bo nie wymaga bezpośredniego zaangażowania ze strony kierownictwa. Kluczem do sukcesu jest jednak określenie celów spotkania, jego wstępnej koncepcji oraz pozyskanie sprawnego organizatora. Wówczas firma może mieć pewność, że jej pracownicy nie tylko będą mieli okazję lepiej się poznać, ale także spędzą czas w sposób konstruktywny.

Rekreacja czy szkolenie?
Wyjazd firmowy może mieć różne oblicza – zarówno beztroskiej zabawy urozmaiconej dodatkowymi atrakcjami, jak również szkolenia połączonego z nieco luźniejszym spotkaniem służącym wymianie doświadczeń. Szczególnie popularne są zajęcia kształcące umiejętności miękkie, czyli kreatywność, sztukę negocjacji, asertywność czy zdolność komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Dzięki nim pracownicy nie są zbyt obciążeni wiedzą fachową, ale jednocześnie mogą zdobyć nowe kompetencje, które przydadzą się w codziennej pracy.
Decyzję do charakterze wyjazdu odpowiednio wcześnie musi podjąć kierownictwo. To bardzo istotne bo zaważy na wyborze organizatora i wysokości budżetu.

Jak znaleźć dobrego organizatora
Firm organizujących wyjazdy integracyjne dla pracowników jest coraz więcej i wybór wcale nie będzie łatwy. Najłatwiej posłużyć się internetową wyszukiwarką, ale na tym nie powinniśmy zakończyć selekcji. Warto porozmawiać z przedstawicielami kilku firm i poprosić o dokumentację poprzednich zleceń oraz referencje. Nie bez znaczenia jest specjalizacja – niektórzy organizatorzy specjalizują się w przeprowadzaniu szkoleń, inni posiadają szeroką bazę kontaktów wśród ośrodków wypoczynkowych i trenerów sportów wodnych lub wspinaczkowych. To bardzo ważne, jeśli myślimy o dodatkowych atrakcjach, w trakcie których bezpieczeństwo uczestników musi być priorytetem.

Analiza kosztów
Cena za każdy wyjazd ustalana jest indywidualnie i zależy od szeregu czynników, takich jak organizacja dojazdu, miejsce zakwaterowania, posiłki oraz dodatkowe atrakcje lub szkolenia. Często przy większej liczbie uczestników możemy liczyć na korzystne zniżki. Koszty wyjazdów formowych bardzo często są pokrywane z funduszu świadczeń socjalnych. Jeśli jednak w firmie nie istnieje taka możliwość, przedsiębiorca może zaksięgować je jako koszty uzyskania przychodu. Celem wyjazdu musi być wówczas integracja zespołu oraz poszerzenie kompetencji pracowników, co ma przełożenie na efektywność pracy.

Udostępnij:

Zobacz