Biżuteria na wiosnę – jaką wybrać?

Biżuteria stała się ozdobą, z którą żadna kobieta nie umie się rozstać. Najstarsza, jak dotąd znaleziona, biżuteria to 41 paciorków wykonanych z muszli ślimaków, która powstała aż 75 tysięcy lat temu. Przez cały ten czas ludzkość wymyślała przeróżne rodzaje biżuterii poczynając od ozdób na włosy, po te zdobiące nasze uszy, szuję po inne części ciała. Dzisiaj skupiamy się na tym, co wybrać na daną okazję, a także jak dobrać naszą codzienną stylizację do pory roku. Dzisiaj skupimy się na tym, co nosić wiosną.

Dobór biżuterii a nasza uroda

Wybierając naszą biżuterię powinniśmy zwrócić uwagę na nasz kolor oczu, karnację, czy kolor włosów. U osób z porcelanowym odcieniem skóry oraz jasnymi, bądź rudymi włosami będziemy szukać złota. Z kolei dla jasnej karnacji i ciemnych oczu odpowiednie będą odcienie bursztynowe. Dla osoby o ciemniej karnacji zdecydowanie sprawdzi się lśniące srebro, które podkreśli jej urodę.

Styl minimalistyczny

Ostatnimi czasy zauważamy coraz więcej drobnych detali, które ozdobią nasze ciało. Mówi się, że małe jest piękne i także w tym przypadku możemy użyć tego sformułowania. Biżuteria w tym stylu cechuje się jak bardzo prostą formą, małymi kształtami i najczęściej wykonywana jest z kamienia. Takie ozdoby będą bardzo uniwersalne i będziemy mogli je założyć na każdą okazję. Taka prosta forma będzie przykuwać uwagę do naszej osoby i nie przyćmi blasku naszej urody. Tym właśnie charakteryzuje się dobra biżuteria: przykuwa uwagę do naszej osoby, nie skupiając jej na sobie. Taka biżuteria nigdy z mody nie wyjdzie.

Flora i fauna – motywy na wiosnę

Wiosna jest porą roku, podczas której wszystko budzi się do życia. Po śnie zimowym i śnieżnych motywach pora na coś cieplejszego i żywszego. W przypadku motywu zwierzęcego najczęściej decydujemy się na: ważkę, węża, motyla, pszczołę, bądź chrabąszcza. Jeśli chodzi o florę, to najczęściej możemy wybierać w różnego rodzaju kwiatach. Tego typu dodatki często są wykonane ze srebra i zdobione są kolorowym kamieniem, który pasuje do danego wzoru. Biżuteria ta jest zazwyczaj drobna. Taka srebrna bransoletka z motylem zawieszona na naszej dłoni i kolczykami z motywem prostego nagietka z zielonym kamykiem w środku będzie idealnie pasować do kolorowej, zwiewnej wiosennej sukienki.

Biżuteria hand-made

Z racji, że stajemy się coraz bardziej proekologiczni, to staramy się wykorzystać wiele surowców powtórnie. Tutaj możemy się popisać wykorzystując materiały do zrobienia własnej biżuterii. Ozdoby ręcznie robione cieszą się często wzorami florystycznymi, dlatego też jest ona bardzo polecana na wiosnę. Co więcej, jeżeli stawiamy na prostotę, to jest to dobry wybór dla nas. Nie każdy posiada fortunę, którą może wydawać na różnego rodzaju dodatki. Jeśli więc mamy własny pomysł, czas i kilka niepotrzebnych guzików w szufladzie, to możemy zabrać się za zrobienie oryginalnych ozdób.

Przy wyborze biżuterii najważniejsze jest jednak to, czego oczekujemy po jej założeniu. Ma się ona nam podobać i być uniwersalna. Nie podążajmy więc ślepo za modą, tylko patrzmy na to, co nam naprawdę pasuje.